Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Pekařova brána (gate)

Historický snímek i text o Pekařově bráně, author: OÚ Vyskeř

Bohemian Paradise

Lazany, 511 01

 
Near the village of Lažany is a rock formation with a carved Gothic arch that is known as the Pekařova brána Gate according to Czech historian Josef Pekař.

The gate is located along the road from Libošovice to Vyskeř and was created when the road was built. When builders hit a rock that was referred to as the Monk by the locals while constructing the road, they decided to keep it and cut a broken arch into it. They also cut stairs to the top.

Attachment

Images gallery

Historický snímek i text o Pekařově bráně, author: OÚ Vyskeř

Historický snímek i text o Pekařově bráně

 
Pekařova brána (únor 2019), author: Romana Prošková

Pekařova brána (únor 2019)

 
Pekařova brána s posezením, author: Romana Prošková

Pekařova brána s posezením

 
Pekařova brána, author: Luděk Antoš

Pekařova brána

 
 
 

Navigation

 
 
load