Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Ruin of Velenice Castle

ZRICENINA HRADU VELENICE

Lusetian Mountains

Velenice, 470 02

 
The ruin of the castle is located at the northwestern side of the village of Velenice in the direction towards Svitava.

The access to the building was probably from the north where you can see a 2.5m wide ditch carved in the sandstone. Behind it, there are remnants of a palace and its annex; then the fort is decreased to the level of a watch tower, of which walls up to two metres are preserved. In the slope between the palace and the tower you can identify cellars carved directly in the rock.

The castle is open for free.

Locality: 10 km to the northeast from Česká Lípa, 4 km to the south from Zákupy.

Attachment

Castles and Castle Ruins: Castle Ruins

 

Navigation

 
 
load