Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Terezínka Lookout Tower

Vyhlídka Terezínka, author: AZ fotky

Jizera Mountains

Tanvald, 468 41

 
The originally rock lookout on the side of Muchov Hill - 600 m was changed into a brick lookout tower with a staircase.

The tower was built on order by Johann Mayer, an owner of a spinning-factory in Tanvald, who named it after his wife Terezie. In 1845, Johann Mayer - who lived with his family in Vienna - had a villa built as a summer house (the nearby Bálovka).

The Terezínka lookout tower is well-accessible from Tanvald (use the red tourist trail). The walk may be extended by a hike to a rock block of Muchov (787 metres above sea level): a legend says that the hill is the residence of Muhu, the guardian spirit of the Jizerské Hory.

Locality: at the side of Muchov, to the south of Tanvald.

Attachment

Jablonec nad Nisou, author: AZ fotky

 
 

Images gallery

Vyhlídka Terezínka, author: Míra Chmela

Vyhlídka Terezínka

 
Vyhlídka Terezínka, author: AZ fotky

Vyhlídka Terezínka

 
Vyhlídka Terezínka, author: Míra Chmela

Vyhlídka Terezínka

 
Vyhlídka Terezínka

Vyhlídka Terezínka

 
 
 

Navigation

 
 
load