Ajeto spol. s r.o. Czech Glass Craft, Lindava

Ajeto Czech Glass Craft s.r.o., Lindava, autor: Ajeto spol. s r.o. Czech Glass Craft

Lužické hory a Žitavské hory

Lindava 167
Lindava, 471 58

E-mail: info@ajetoglass.com
Web: www.ajetoglass.com

Sklárna AJETO leží ve vesničce Lindava, asi deset kilometrů východně od Nového Boru, který je pokládán za jedno z nejvýznamnějších center světové sklářské výroby.

Využijte jedinečné příležitosti a prohlídněte si sklárnu se sklářskou hutí v Lindavě zblízka na vlastní oči. Naskytne se vám unikátní příležitost pozorovat při odborném výkladu, jak se žhavá tekutá skleněná hmota v rukou sklářských mistrů mění v křehkou krásu.

Kdo neodolá, může si dokonce práci sklářů vyzkoušet a pomocí sklářské píšťaly si vytvoří svůj první exkluzivní skleněný výrobek.

Své zážitky poté můžete "vstřebat" u příjemného občerstvení ve stylové Sklářské krčmě Ajeto nacházející se přímo v areálu sklárny. Jako vzpomínku na nevšední zážitky si zde určitě vyberete i skleněný suvenýr od sklářů z Ajeta.

Po - Pá 9:00 - 13:00
Komentované prohlídky sklárny pro skupiny jsou pouze po předchozím objednání.

Skleněná zahrada, autor: Ajeto spol. s r.o. Czech Glass Craft

Skleněná zahrada