Rybník Mašiňák

Rio Vdf archiv města

Lužické hory a Žitavské hory

Varnsdorf, 407 47

Typ zařízení: rybník, jezero, přírodní koupaliště
Vybavení: občerstvení, restaurace, dětský koutek
Možnosti sportovního vyžití: hřiště

Pěkný rybník v lese za městem s travnatými a písečnými plážemi a pozvolným vstupem do vody.

Po rozsáhlé revitalizaci v roce 2017 je místo jako stvořené pro chvilky relaxace a oddechu. Ať již využijete 1,5 km dlouhou stezku kolem rybníka nebo travnatopísečnou pláž s pozvolným vstupem do vody osázenou ručně vyřezávanými funkčními dekoracemi nebo se osvěžíte koupáním (doporučujeme půjčit si paddleboard na tel.: 606 096 821). Nedaleko se také nachází lesní Josefova studánka a dva památníky z dob Rakouska-Uherska.

Rybník Mašiňák