Biatlonový a běžecký areál Břízky

Jizerské hory

Jablonec nad Nisou 43, 466 04

Web: www.skijablonec.hex.cz, www.skpjablonec.cz

lyžařská škola umělé zasněžování noční lyžování

Běžecký areál Břízky, který provozuje Ski klub Jablonec nad Nisou, se nachází v zalesněné příměstské části města Jablonce. Areál svým umístěním i výškovou polohou umožňuje využití pro běžecké lyžování i v období, kdy již v nižších partiích nelze běžecké lyžování provozovat. Současně je vstupem na turistické a sportovně-rekreační trasy Jizerských hor.

Upravované závodní tratě jsou situované v lesních porostech v nadmořské výšce 600 m n. m. Stadion je vybaven technickým zázemím pro pořádání všech druhů závodů a umožňuje kvalitní organizaci jak pro závodníky, tak pro rozhodčí a organizační účely. Využitelnost tratí je podpořena i okruhem s umělým osvětlením a umělým zasněžováním, který profilově navazuje na homologované tratě 3, 5, 7 km. Pro veřejnost je okruh denně osvětlen do 22.00 hodin.

Propojení a trvalé úpravy tratí umožňují variabilnost okruhů a tím i pestrost tratí při pořádání závodů.

Dostupnost lyžařského areálu je přibližně 1 km od centrálně organizovaného parkoviště u víceúčelového sportovního areálu Břízky (kopaná, tenis, squash, volejbal, in-line brusle, kanoistika, plavání, regenerace...). Areál Břízky je součástí východního břehu přehradní nádrže „Mšeno“, která pak přímo navazuje na obytnou část města Jablonce nad Nisou i na městskou hromadnou dopravu.

www.skijablonec.cz

Biatlonový areál Břízky, autor: Fotoarchiv Skiklubu