Stará radnice - Městská knihovna, Jablonec nad Nisou

Jablonec nad Nisou, 466 01

E-mail: studovna@knihovna.mestojablonec.cz
Web: www.knihovna.mestojablonec.cz

Třípatrová budova staré radnice s typickou čtyřbokou věží byla postavena v letech 1867 - 1869 libereckým stavitelem Gustavem Sachersem.

Původně sloužila jako sídlo městského úřadu, později i jako sídlo hlavní pošty a okresního úřadu. Dnes slouží jako městská knihovna. Je postavena v novorenesančním stylu a její věž je spolu s novou radnicí a kostelem Nejsvětějšího Srdce Ježíšova typickou dominantou města.

Otevírací doba zde

Poloha: severní strana Dolního náměstí

Otevírací doba :https://knihovna.mestojablonec.cz/cs/o-nas/provozni-doba.html

Další historické památky: historické budovy