Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Sochy v Hodkovicích nad Mohelkou

Sochy v Hodkovicích nad Mohelkou

Český ráj

K. H. Borovského
Hodkovice nad Mohelkou, 463 42

Socha sv. Jana Nepomuckého a Socha sv. Anny.

Socha sv. Jana Nepomuckého

Proti farní budově, údajně na místě hromadného hrobu obětí hladomoru, stojí socha sv. Jana Nepomuckého. Pochází z roku 1733 a dal ji sem postavit tehdejší duchovní správce zdejší farnosti Ferdinand Knobloch.

Socha sv. Anny

Socha sv. Anny stojí na dolním konci ulice K. H. Borovského. Je postavena na trojbokém hranolu, na jehož dvou bočních stranách jsou reliéfy sv. Jakuba a sv. Jáchyma. Sv. Anna drží v rukou svoji dceru p. Marii.

Příloha

Další historické památky: sousoší

Fotogalerie

Sochy v Hodkovicích nad Mohelkou

Sochy v Hodkovicích nad Mohelkou

 
 
 
 

Město Hejnice

Nádražní 521
463 62 Hejnice

tel. +420 482 322 211
e-mail: info@mestohejnice.cz
Datová schránka ID: 6rsbedk
Bankovní účet: 19-0984938359/0800

Úřední hodiny

pondělí, středa
8.00 - 11.30 hod.
12.00 - 17.30 hod.

 
load