Sochy v Hodkovicích nad Mohelkou

Český ráj

K. H. Borovského
Hodkovice nad Mohelkou, 463 42

Socha sv. Jana Nepomuckého a Socha sv. Anny.

Socha sv. Jana Nepomuckého

Proti farní budově, údajně na místě hromadného hrobu obětí hladomoru, stojí socha sv. Jana Nepomuckého. Pochází z roku 1733 a dal ji sem postavit tehdejší duchovní správce zdejší farnosti Ferdinand Knobloch.

Socha sv. Anny

Socha sv. Anny stojí na dolním konci ulice K. H. Borovského. Je postavena na trojbokém hranolu, na jehož dvou bočních stranách jsou reliéfy sv. Jakuba a sv. Jáchyma. Sv. Anna drží v rukou svoji dceru p. Marii.

Další historické památky: sousoší

Sochy v Hodkovicích nad Mohelkou