Riedlova hrobka, Desná

Riedlova hrobka

Jizerské hory

Desná, 468 61

Riedlova hrobka se nachází na svahu nad obcí Desná.

Jedná se o pseudogotickou stavbu postavenou v roce 1890. Hrobka patřila podnikateli Josefu Riedlovi, majiteli zdejší sklářské hutě. Do hrobky byly postupně uloženy i ostatky několika dalších příslušníků početné rodiny Riedlů.

Hrobku vybudoval v letech 1889 až 1890 známý liberecký stavitel Adolf Burger. Podle přání Wilhelma Riedela byla postavena v té době ve velice oblíbeném novogotickém slohu. Hrobka byla postavena z kvádrů pevné muchovské žuly a na tomto žulovém základě byla postavena kaple z hořického pískovce. Byla umístěna na vyvýšenině nalézající se v jižní části rozsáhlé zahrady jeho vily.

Služby a vybavení: parkoviště
Další historické památky: historické budovy

Riedlova hrobka