Radnice ve Vrchlabí

náměstí TGM
Vrchlabí, 543 01

Web: www.muvrchlabi.cz, www.mestovrchlabi.cz

Jedna z prvních kamenných městských budov postavená v letech 1732-1737 v barokním slohu, dílo stavitele Jana Jiřího Seehaka.
V přízemí býval původně výčep, v patře velký sál pro obecní shromáždění.
Věž stržena v roce 1801 únorovou bouří, novou zhotovil syn tehdejšího purkmistra Josef Lamb, mladý mistr klempířský. Obnova věže roku 1859. Rekonstrukce v roce 1913, stavební úpravy v novorenesančním duchu v roce 1927 (městský architekt Hans Knoll).
Poslední rekonstrukce v devadesátých letech 20. století.

Další historické památky: historické budovy

Radnice ve Vrchlabí