Radnice v Rokytnici nad Jizerou

Krkonoše

Rokytnice nad Jizerou, 512 44

Základní kámen ke stavbě radnice byl položen roku 1902. V dalším roce byla provedena regulace a zakrytí potoka a v roce 1903 byla radnice slavnostně otevřena.

V hlavní budově se nacházely místnosti pro obecní knihovnu, spořitelnu a byt pro pracovníka spořitelny. Ve sklepních prostorách se mimo jiné nacházely tři vězeňské cely. V roce 1971 byla provedena rekonstrukce obřadní síně a byl zavěšen nový lustr zhotovený v harrachovských sklárnách panem V. Jiroušem z Rokytnice.

Další historické památky: historické budovy

radnice, Rokytnice nad Jizerou, autor: Krkonoše - svazek měst a obcí

radnice, Rokytnice nad Jizerou