Morový sloup v Lomnici nad Popelkou

Český ráj

Husovo náměstí
Lomnice nad Popelkou, 512 51

Barokní morový sloup by postaven v roce 1713 jako poděkování za to, že město nezasáhla morová epidemie.

Autorem tohoto unikátního sochařského díla byl zřejmě některý z umělců z okruhu sochaře Brokoffa. Na vrcholu sloupu s korintskou hlavicí je umístěna socha patronky města Panny Marie Lomnické, balustráda je v rozích osazená sochami světců - sv. Jana Nepomuckého, sv. Šebestiána, sv. Vavřince a sv. Rozálie.

Další historické památky: sousoší

Morový sloup