Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Morový sloup v Převahách

Morový sloup v Převahách

Český ráj

Hodkovice nad Mohelkou, 463 42

Jedním z nejcennějších uměleckých děl Hodkovic nad Mohelkou je kamenný morový sloup z roku 1678, který je dílem neznámého umělce.

Na čtyřhranném kvádru stojí šikmo rýhovaný pískovcový sloup s kamennou kapličkou na vrcholu. Původně byl postaven v Liberecké ulici, ale později byl přesunut na své nynější místo, tzv. na Převahách, při silnici vedoucí do Českého Dubu.

Příloha

Další historické památky: sousoší

Fotogalerie

Morový sloup v Převahách

Morový sloup v Převahách

 
 
 
 

Město Hejnice

Nádražní 521
463 62 Hejnice

tel. +420 482 322 211
e-mail: info@mestohejnice.cz
Datová schránka ID: 6rsbedk
Bankovní účet: 19-0984938359/0800

Úřední hodiny

pondělí, středa
8.00 - 11.30 hod.
12.00 - 17.30 hod.

 
load