Městská památková zóna Kamenický Šenov

Městská památková zóna, Kamenický Šenov, autor: Milan Drahoňovský

Lužické hory a Žitavské hory

Kamenický Šenov, 471 14

V roce 1992 byla v Kamenickém Šenově vyhlášena městská památková zóna.

Její hlavní hodnotou je kostel se hřbitovem a několik malebných patricijských domů v části města nad kostelem. Dochovala se zde řada původních domů z konce 18. a první poloviny 19. století. Budova ve které dnes sídlí sklářské muzeum pochází z roku 1769.

Zajímavý je také komplex budov U Ryšánků a původní budova obecné školy, která se nachází nedaleko kostela.

Další historické památky: historické budovy