Kostel sv. Jakuba, Přepeře

GSM: +420 733 161 211
E-mail: farnost.prepere@seznam.cz
Web: www.farnostprepere.estranky.cz

Původní stavba přepeřského kostela byla založena asi v letech 1340 – 1350. Přesný letopočet není známý.

Hlavní oltář je složité truhlářské a řezbářské barokní dílo z konce 17. století, uprostřed oltáře zaujímá obraz sv. Jakuba od J. L. Bernarda, v rozích ve výklencích stojí barokní sochy sv. Vojtěcha a sv. Václava.

Na kazatelně najdeme naivním způsobem vyvedeny symboly sv. evangelistů. Bohatě zdobená je křtitelnice ze 16. stol., příkrov na křtitelnici je dílo Šimona Benátského z Turnova.

Církevní památky: kostely

Kostel sv. Jakuba