Klingerovo Mauzoleum, Nové Město pod Smrkem

Celní
Nové Město pod Smrkem, 463 65

Web: www.nmps.cz/mesto_a_okoli.php

Majestátní stavba Klingerova mauzolea byla postavena v roce 1912.

Mauzoelum se nachází na místním hřbitově. Jedná se o významný monument, který byl postaven podle italských vzorů. V roce 1901 jej nechali postavit potomci zakladatele zdejšího textilního podniku - Ignaze Klingera.

Objekt tvoří jedno nadzemní a jedno podzemní podlaží ve kterém jsou uloženy ostatky Klingerovy rodiny. Cenné je zejména původní pískovcové obložení a vnější kamenická výzdoba budovy.

Po letech chátrání byla stavba v roce 1993 zapsána do seznamu kulturních památek. Rozsáhlá rekonstrukce byla zahájena v roce 1995 a dokončena v roce 2000.

Po - Pá -
Po telefonické domluvě.

Další historické památky: historické budovy