Klasicistní budova U Salvátora

Lužické hory a Žitavské hory

Náměstí Míru 161
Jablonné v Podještědí, 471 25

V historickém jádru Jablonného v Podještědí, na náměstí Míru se nachází výrazná klasicistní budova s pilastry a s portálem zdobeným girlandami.

Dům byl postaven kolem roku 1720. Nad vchodem si jistě všimnete znaku U Salvátora. Vstoupíte-li dovnitř, ocitnete se na pár chvil na počátku 18. století. Zachované architektonické prvky této vysoce hodnotné kulturní památky, jako jsou například původní podlahy, dveře, okna, či vhodně zvolené osvětlení, malby na klenbách, nábytek a další části interiéru vdechují budově její původní starobylou atmosféru.

Další historické památky: historické budovy