Kavárna Pošta (běžně nepřístupná)

Jizerské hory

nám. Dr. E. Beneše
Liberec, 460 01

Kavárna Pošta je významnou historickou budovou Liberce. Je vyzdobena ve vídeňském stylu, v titěrném neorokokovém slohu a díky rekonstrukci v osmdesátých letech se jí vrátil původní noblesní vzhled.

Interiér kavárny Pošta v novorokokovém slohu je vybaven točitými sloupy, dřevěnými obklady, zrcadly, štukatérskou výzdobou a stylovým nábytkem. Kavárna měla i teplovzdušné vytápění a dokonalé větrání. Provoz kavárny navazoval na sousední hotel Central (dnes budova Nového magistrátu města Liberce) a přispíval k oživení náměstí ve večerních a nočních hodinách. V současné době patří kavárna Policii České republiky a svému původnímu účelu tak neslouží. Příležitostně se tu konají výstavy, besedy nebo různé akce.

Filmy, které se v Kavárně Pošta natáčely

Dobrodružství kriminalistiky

Další historické památky: historické budovy