Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Poznávací okruh Trávníky

Trávníky

Český ráj

Poznávací okruh Trávníky v Železném Brodě vás zavede do historického prostředí roubených a zděných staveb památkové rezervace Trávníky.

Představí se vám řada památek lidové architektury, zděné klasicistní domy, pískovcové kašny... Cesta vás provede mezi starými dřevěnými domky, jimž sice již doškové střechy chybějí, ale typická malá okénka a přilehlé zahrádky většinou zůstaly původní. Železnému Brodu se také přezdívá městečko skla, díky tradici sklářské výroby. Určitě se zastavte i v některé z řady dílen, kde vám svůj um místní skláři představí.

Výchozí místo: Malé náměstí, Železný Brod
Průběh trasy: Poznávací okruh Trávníky
Turistické zajímavosti na trase: Běliště - expozice městského muzea Železný Brod, Městské muzeum Železný Brod, chrám sv. Jakuba Většího, SUPŠS Železný Brod
Možnosti občerstvení: Železný Brod
Info: Turistické informační středisko Železný Brod, tel.: 483 333 999, info@zelbrod.cz, www.zeleznybrod.cz.

Fotogalerie

Trávníky

Trávníky

 
Trávníky

Trávníky

 
 
 
 

Město Hejnice

Nádražní 521
463 62 Hejnice

tel. +420 482 322 211
e-mail: info@mestohejnice.cz
Datová schránka ID: 6rsbedk
Bankovní účet: 19-0984938359/0800

Úřední hodiny

pondělí, středa
8.00 - 11.30 hod.
12.00 - 17.30 hod.

 
load