Trasa pro vozíčkáře - Ze Smědavy na Jizerku

Jizerka

Jizerské hory

Smědava

Tuto 14,5 km dlouhou trasu je možno absolvovat i na vozíku, případně s kočárkem.

Délka trasy: 14,5 km

Průběh trasy: Smědava - Promenádní (1,5 km) - Promenádní cesta - U Bunkru (5,2 km) - Mořina (6,7 km) - Jizerka, Panský dům (8 km) - Lasičí cesta (9 km) - Jizerská silnice - Promenádní (13 km) - Smědava (14,5 km)

Popis trasy: Trasa nás dovede ze Smědavy až na osadu Jizerku. Ze Smědavy se vydáme po Promenádní cestě k osadě Jizerka. Zde stojí za pozornost Muzeum Jizerských hor, v jehož expozicích najdeme informace o zdejší přírodě, o historii Jizerských hor, o sklářství, nalezištích drahokamů a polodrahokamů atd. Po Jizerské silnici a Promenádní cestě se vracíme zpět na Smědavu.

Jizerka

Smědava