Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Trasa pro vozíčkáře - Ze Smědavy na Jizerku

Jizerka

Jizerské hory

Smědava

Tuto 14,5 km dlouhou trasu je možno absolvovat i na vozíku, případně s kočárkem.

Délka trasy: 14,5 km

Průběh trasy: Smědava - Promenádní (1,5 km) - Promenádní cesta - U Bunkru (5,2 km) - Mořina (6,7 km) - Jizerka, Panský dům (8 km) - Lasičí cesta (9 km) - Jizerská silnice - Promenádní (13 km) - Smědava (14,5 km)

Popis trasy: Trasa nás dovede ze Smědavy až na osadu Jizerku. Ze Smědavy se vydáme po Promenádní cestě k osadě Jizerka. Zde stojí za pozornost Muzeum Jizerských hor, v jehož expozicích najdeme informace o zdejší přírodě, o historii Jizerských hor, o sklářství, nalezištích drahokamů a polodrahokamů atd. Po Jizerské silnici a Promenádní cestě se vracíme zpět na Smědavu.

Příloha

Fotogalerie

Jizerka

Jizerka

 
Smědava

Smědava

 
 
 
 

Město Hejnice

Nádražní 521
463 62 Hejnice

tel. +420 482 322 211
e-mail: info@mestohejnice.cz
Datová schránka ID: 6rsbedk
Bankovní účet: 19-0984938359/0800

Úřední hodiny

pondělí, středa
8.00 - 11.30 hod.
12.00 - 17.30 hod.

 
load