Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Bedřichov - Nová Louka

Nová Louka

Jizerské hory

Bedřichov

Devítikilometrový okruh vhodný pro rodiny s kočárky. Projdete místy, kde stávala sklářská huť, NS Lesy Jizerských hor vás provede minulostí a současností místní přírody a na závěr vás čeká unikátní Clam-Gallasovská obora.

Délka trasy: 9 km, převýšení 149 m, 3 h

Průběh trasy: Bedřichov, stadion - Bedřichov, hájovna (0,5 km) - Blatný rybník (3 km) - Nová Louka (3,7 km) - Za Novou Loukou (4,2 km) - Vládní cesta - Bedřichov, obora (8,2 km) - Bedřichov, stadion (9 km)

Popis trasy: Trasa vede z Bedřichova přes Blatný rybník, který byl vybudován v roce 1780 pro panskou pilu, na Novou Louku k bývalému loveckému zámečku, dnes penzionu a restauraci Šámalova chata. Cesta dále pokračuje po Vládní cestě NS Lesy Jizerských hor okolo Klikvové louky zpět do Bedřichova. Nedaleko stadionu se nachází pozůstatky panské obory hraběcího rodu Clam-Gallasů postavené v letech 1848-52. 

Tipy na občerstvení na trase: Šámalova chata, Hospoda Bedřichov, Lesní chata, restaurace Dolina


Příloha

Fotogalerie

Nová Louka

Nová Louka

 
 
 
 

Město Hejnice

Nádražní 521
463 62 Hejnice

tel. +420 482 322 211
e-mail: info@mestohejnice.cz
Datová schránka ID: 6rsbedk
Bankovní účet: 19-0984938359/0800

Úřední hodiny

pondělí, středa
8.00 - 11.30 hod.
12.00 - 17.30 hod.

 
load