Hřbitov se zvonicí, Lomnice nad Popelkou

Český ráj

Lomnice nad Popelkou, 512 51

Web: www.lomnicenadpopelkou.cz, www.lomnickezvony.cz

Na hlavním lomnické hřbitově stojí zvonice z roku 1652, nejstarší dochovaná budova v Lomnici nad Popelkou.

V horní části hřbitova se nacházejí pomníky z prusko-rakouské války v roce 1866 a také řada umělecky hodnotných hrobek lomnických průmyslníků. Dále zde najdeme barokní kapli sv. Jana Křtitele, která pochází z roku 1768. V kapli návštěvníky zaujme zejména nástropní freska “Smrt Jana Křtitele” a freska na oltářní straně “Křest Krista”.

Další historické památky: ostatní

Zvonice