Horská chata Dvoračky, Rokytnice nad Jizerou

Dvoračky, autor: Stránký

Krkonoše

Rokytnice nad Jizerou, 512 45

Horská chata Dvoračky leží v nadmořské výšce 1 140 m.n.m. na křižovatce turistických cest mezi Lysou horou a horou Kotel.
Kolem Dvoraček stoupá jedna z nejstarších stezek nazvaná Česká. Stezka prochází Rokytnicí a přes Labskou louku pokračuje do Slezska. Dvoračky vybudoval na místě původní zemědělské usedlosti hrabě Harrach. Bouda byla hojně navštěvována, mezi nejvzácnější hosty patřil prezident dr. Eduard Beneš. Dnes jsou Dvoračky navštěvovány pro svou domácí pekárnu, domácí kuchyni, horské speciality a přijatelné ceny.

Další historické památky: historické budovy

Horská chata Dvoračky, autor: Krkonoše - svazek měst a obcí

Horská chata Dvoračky