Horní a Dolní náměstí, Rokytnice nad Jizerou

Krkonoše

Rokytnice nad Jizerou, 512 44

Rokytnice nad Jizerou má ve svém centru dvě náměstí - Horní a Dolní.

V horní části Rokytnice nad Jizerou vzniklo v roce 1996 urbanisticky velmi zajímavé Horní náměstí. Tvoří ho 11 čtyřpodlažních domů lemovaných podloubím. Dřevěné štíty domů připomínají tradiční krkonošskou architekturu, avšak řada stavebních prvků připomíná alpský styl. Náměstí se nachází na úpatí Lysé hory.

Dolní náměstí bylo vybudováno v centru města na konci roku 1998. Jedná se o moderní objekt s hezkou architekturou, která nijak nenarušuje styl krkonošských chalup.