Zvonice v Rovensku pod Troskami

Rovensko pod Troskami, 512 63

GSM: +420 724 149 530, +420 606 882 057
Web: www.rovensko.cz

Dřevěná zvonice v Rovensku pod Troskami je největší pamětihodností města. Nachází se vedle kostela sv. Václava a pochází z roku 1630.

Rovenská zvonice se nachzází na místě původní zvonice, která vyhořela v roce 1629 během třicetileté války. Rovenští si během jednoho roku postavili zvonici novou, kterou máte možnost nyní vidět. Nynější zvonice stojí na osmibokém základě ze silných dřevěných trámů a prken. Pod šindelovou střechou jsou umístěny tři zvony, které jsou unikátní tím, že jsou v klidu obráceny srdcem vzhůru a uvádějí se do pohybu výjimečným způsobem a to šlapáním.

Jsou často označovány jako rebelantské, protože daly signál k prvnímu povstání selského lidu v tomto kraji proti útlaku církve a šlechty v období násilné rekatolizace.

Zvonění na všechny tři zvony přístupné návštěvníkům je vždy v sezoně (květen - září) každou neděli a státem uznávaný svátek ve 12 hodin.

Květen - Červen So - Ne 11:00 - 14:30
Červenec - Srpen Út - Ne 10:00 - 15:00
Září - Září So - Ne 11:00 - 14:30
Poslední prohlídka končí vždy 15 min. před koncem otevírací doby. Zvonění přístupné návštěvníkům je vždy v sezónu (květen - září) každou neděli a státem uznávaný svátek ve 12 hodin. Větším skupinám a zájezdům se doporučuje objednat se nejpozději den dopředu telefonicky na č. +420 724 149 530. Ve zvonici nevedeme samostatný prodej zboží, ten je možný jen při prohlídce zvonice. Turistické známky, vizitky a sběratelské předměty ke zvonici zakoupíte v Informačním středisku 250 m od zvonice směrem na náměstí.

Vstupné při prohlídce bez zvonění
Plné vstupné:60,00 CZK
Dětské vstupné:30,00 CZK pro děti do 15 let
Seniorské vstupné:60,00 CZK
Vstupné v době zvonění
Plné vstupné:80,00 CZK
Dětské vstupné:40,00 CZK pro děti do 15 let
Seniorské vstupné:80,00 CZK
Vstupné mimo otevírací dobu
Plné vstupné:80,00 CZK
Dětské vstupné:40,00 CZK pro děti do 15 let
Seniorské vstupné:80,00 CZK

Texty v cizím jazyce: angličtina, němčina
Služby a vybavení: parkoviště, parkoviště pro autobusy, občerstvení, občerstvení
Církevní památky: ostatní

Rovenské zvony

Zvonice v Rovensku, autor: Milan Drahoňovský

Zvonice v Rovensku

Městské informační středisko Rovensko pod Troskami

Městské informační středisko v Rovensku pod Troskami je vzdáleno 250 m od zvonice směrem na náměstí.