Domy v Podhorské ulici, Jablonec nad Nisou

Jizerské hory

Podhorská
Jablonec nad Nisou, 466 01

Podhorská ulice, která vychází z Mírového náměstí, je jednou z hlavních obchodních ulic Jablonce.
Domy v této ulici byly budovány jako sídla nejvýznamnějších exportních firem a proto zde můžeme vidět mnoho architektonicky velmi hodnotných objektů.
Zajímavé jsou zejména domy stojící naproti evangelickému kostelu ve směru od centra, které pocházejí z přelomu 19. a 20. století.

Poloha: Podhorská ulice, Jablonec nad Nisou

Další historické památky: historické budovy