Budova ZŠ Komenského, Jilemnice

Krkonoše

Komenského 288
Jilemnice, 514 01

Pseudorenesanční budova bývalé dívčí školy je dílem významného českého architekta Jana Vejrycha. Byla postavena roku 1898 darem Městské spořitelny.

Na šikmém rohu školních dílen je připevněna busta Josefa Hanuše, českého vědce v oblasti potravinářské a analytické. Medaile s jeho jménem je vědcům dodnes udělována. Škola je dnes součástí školního areálu.

Další historické památky: historické budovy

Budova ZŠ Komenského, Jilemnice