Budova radnice v Turnově

Novorenesanční radnice, autor: Luděk Antoš

Český ráj

Turnov, 511 01

Renesanční radnice z roku 1527 tvoří dominantu jižní strany náměstí Českého ráje.

Původně raně renesanční stavba pocházející z roku 1526 byla v polovině 17. století přestavěna v pozdně renesančním slohu. Další přestavby proběhly po požárech v letech 1643 a 1707. Roku 1894 byla radnice přestavěna novorenesančně a z původní výzdoby zbyl jen kamenný erb města se lvem a letopočtem 1526.

Poloha: náměstí Českého ráje, Turnov

Další historické památky: historické budovy

Novorenesanční radnice, autor: Luděk Antoš

Novorenesanční radnice