Budova radnice, Semily

Husova 82
Semily, 513 01

Telefon: +420 481 629 211

Budova radnice byla postavena po zničujícím požáru v roce 1691. Jednalo se o dřevěnou stavbu, která byla vzácnou památkou staročeského stavitelského umění, bohužel však rychle zchátrala.

Nová radnice byla slavnostně otevřena roce1874 za přítomnosti F.L. Riegra. Budova sloužila zároveň jako knihovna, záložna, divadelní sál, dokonce i jako hotel s hostincem a obchod s potravinami.

Na průčelí radnice je umístěna pamětní deska připomínající návštěvu T.G.Masaryka, který z balkonu v roce 1922 promluvil ke shromážděným občanům.

Další historické památky: historické budovy