Budova radnice, Lomnice nad Popelkou

Husovo náměstí 6
Lomnice nad Popelkou, 512 51

Web: www.lomnicenadpopelkou.cz

Původní radnice bývala stejně jako celé město dřevěná a stávala uprostřed rynku, obklopena masnými krámy a maštalemi.

Roku 1590 vyhořela a na stejném místě byla v roce 1608 postavena nová radnice, opět dřevěná. Současná radnice je z roku 1724. V průčelí je do zdi vsazen kamenný městský znak v barokní podobě z roku 1817. Dále zde najdeme stylizované znaky lomnických řemesel a u vchodu mramorovou desku připomínající pobyt Bedřicha Smetany v Lomnici nad Popelkou v roce 1871.

Další historické památky: historické budovy

Radnice v Lomnici nad Popelkou