Budova obydlí panského správce, Sloup v Čechách

Lužické hory a Žitavské hory

Mikovcova 181
Sloup v Čechách, 471 52

Budova stojící přímo u silnice je jedním z mála dodnes dochovaných objektů dvora na severní straně skály.
Jedná se o nevelké patrové obydlí panského správce, ve kterém se roku 1826 narodil Ferdinand Břetislav Mikovec. Na domě je umístěna jeho pamětní deska, která byla slavnostně odhalena Českým muzejním spolkem pro kraj Českolipský v roce 1936.

Další historické památky: historické budovy