Budova Lázeňského hotelu, Lázně Bělohrad

Budova Lázeňkého hotelu, Lázně Bělohrad, autor: archiv KHK

Český ráj

Lázně Bělohrad, 507 81

Novorenesanční budova Lázeňského hotelu byla postavena v letech 1893-1894. Měla reprezentovat město i lázně a sloužila i jako radnice.

Zajímavý je zejména velký sál budovy s nástěnnými podobiznami českých králů a knížat. Vnitřní malířská i vnější sgrafitová výzdoba byla obnovena v letech 1975-1979, malby restauroval František Koubek.

V lázeňském komplexu před budovou Anenských slatinných lázní se nachází plastika Jiřího Sehnala nazvaná Kompozice. Byla zhotovena v roce 1989 z hořického pískovce.

Další historické památky: historické budovy

Budova lázeňského hotelu, Lázně Bělohrad, autor: Milan Drahoňovský

Budova lázeňského hotelu, Lázně Bělohrad