Přírodní rezervace Úpská rašelina

Úpská rašelina

Krkonoše

Malá Úpa, 542 27

Úpská rašelina je jedním z nejrozsáhlejších vrchovištních rašelinišť v Krkonoších, jeho severní část přechází na polské území.

Jeho plocha činí 72,8 hektarů. V roce 1952 byla vyhlášena za přírodní rezervaci. V Úpské rašelině pramení Úpa a Bílé Labe. Zpřístupněna turistům je jen severní část rašeliniště, kde prochází turistická cesta od bývalé Obří boudy k Luční boudě. Do jiných částí není vstup dovolen.

Úpská rašelina