Jizerské hory

E-mail: fojas1@seznam.cz
Web: www.koupaliste-liberec.cz

Typ zařízení: venkovní koupaliště
Vyžití: brouzdaliště, dětský bazén, skokanský můstek
Vybavení: kabiny, převlékárny, sprchy, WC, občerstvení, restaurace, dětský koutek, plavčík, bezbariérový přístup
Možnosti sportovního vyžití: hřiště

Koupaliště Vápenka v Liberci bylo postaveno v roce 1933 a je pravděpodobně nejstarším betonovým koupalištěm v tehdejším Československu.

Koupaliště se nachází v Liberci - Hanychově, nedaleko tramvajové trati ve směru z centra na Ještěd. Pro návštěvníky jsou k dispozici travnaté odpočinkové plochy, dětské hřiště, brouzdaliště, občerstvení a hlavní bazén o rozměrech 50×25 metrů. K dispozici je také místnost první pomoci, sprchy, převlékárny a WC.

Hloubka: do 3 m

Poloha: za nádražím ČD směr Ještěd

Aktuální informace o kvalitě vody najdete na stránkách Krajské hygienické stanice www.khslbc.cz v sekci Vody ke koupání.

Červen všechny dny v týdnu 10:30 - 18:00
Červenec - Srpen všechny dny v týdnu 9:30 - 19:00