Přírodní rezervace Klikvová louka

Klikvová louka

Jizerské hory

Bedřichov, 468 12

Klikvová louka je částečně odtěžené rašeliniště, které je přírodní rezervací.

V proláklině po odtěžené rašelině tu dříve sloužila vodní nádrž, jejíž voda poháněla zařízení brusíren skla v nedalekém Bedřichově. Místo se jmenuje podle rostlinky klikvy, která se v podrostu rašeliniště hojně vyskytuje.

Předmět ochrany: Komplex rašelinných louček, porostů borovice kleče a podmáčených smrčin v sedlové poloze na rozvodí Bílé a Černé Nisy s výskytem významných rostlinných společenstev.

Poloha: severně od Bedřichova, mezi vodní nádrží Bedřichov a vodní nádrží Josefův Důl

Rozloha: 13,4 ha.

Nadmořská výška: 770 m.