Přírodní památka Černý rybník

Černý rybník, Hamr na Jezeře

Lužické hory a Žitavské hory

Hamr na Jezeře, 471 28

Přírodní památka Černý rybník má rozlohu cca 4 ha. Vyhlášena byla za účelem uchování vzácného rašeliništního a vodního společenstva chráněných rostlin a živočichů.

Předmětem ochrany jsou společenstva stojatých vod a mokřadů a na rybník navazující přechodové rašeliniště se vzácnými druhy rostlin a živočichů. Byla tu nalezena řada ohrožených rostlin a živočichů.

Rozloha: 4,25 ha
Vyhlášeno: 1996