Arboretum Bukovina

Sedmihorky

GSM: +420 606 704 924
E-mail: ceskyraj@nature.cz

Arboretum Bukovina se nachází na Hruboskalské plošině, při Zlaté stezce Českého ráje, nedaleko zámku Hrubá Skála.
Arboretum na Bukovině založil tehdejší majitel hruboskalského panství Jan Bedřich Lexa z Aehrenthalu se svým správcem Leopoldem Angrem kolem roku 1860. Arboretum leží v nadmořské výšce 360 m a má rozlohu 2,73 ha a jeho základem je 35 druhů stromů především ze Severní Ameriky. Je zde jedna z nejstarších sbírek dřevin a jedna z prvních pokusných ploch na pěstování severoamerických dřevin ve střední Evropě. Spatříte zde několik desítek cizokrajných i domácích druhů dřevin a jejich kultivarů, často úctyhodného stáří.

V arboretu se nachází historický altán z druhé poloviny devatenáctého století, postavený ve švýcarském stylu, ve kterém se nachází expozice a sezónní informační středisko Správy CHKO.

Součástí areálu je také vyhlídka Kamenný stůl.

Typ p: přírodní park

Naučná tabule