Loupežnická jeskyně

Frýdlantsko

Hejnice, 463 62

Loupežnická jeskyně se nachází asi 1,5 km severně od Oldřichovského sedla, na raspenavské straně hory Kopřivník. Cesta k jeskyni není značena, najdou ji dobří znalci Jizerských hor. Člověk méně znalý jen s velkou dávkou štěstí a trpělivosti nalezne jeskyni v houští a balvanech.

Úzká vstupní chodba vede do několik metrů velké prostory, kde podle pověsti přebýval a své poklady ukrýval loupežník Petr Vorbach.

Poloha: raspenavská strana hory Kopřivník, mezi Raspenavou a Oldřichovem v Hájích

Loupežnická jeskyně - mapa