Vranovský hřeben

Český ráj

Malá Skála, 468 22

Ostrý hřeben z cenomanského pískovce, který vyzdvihly a postavily do pozoru obrovské přírodní síly na konci třetihor.
Geomorfologicky významný masiv Vranovského hřebenu se rozkládá západně od Malé Skály. Hřeben patří mezi nejatraktivnější partie Českého ráje. Na strmém skalním výběžku nad řekou Jizerou se nachází vyhlídka Zahrádka, ze které se z výšky 55 m naskýtá nádherný rozhled do údolí Jizery a na protilehlý hřeben Suchých skal. Na příkrém hřebeni také najdeme zbytky hradu Vranov - Pantheon.

Vranovský hřeben - Pantheon, autor: Milan Drahoňovský

Vranovský hřeben - Pantheon