Široký kámen, autor: Zdeněk Nastoupil

Lužické hory a Žitavské hory

Hamr na Jezeře, 471 28

Široký kámen je oblast unikátních pískovcových útvarů s populací chráněných druhů rostlin.

Jedná se o památku o rozloze cca 30 ha. Skalisko Široký kámen (430,2 m n. m.) se zde vyjímá jako mohutná, nahoře plochá skála, ze třech stran se strmými stěnami, jen málo rozrušená obvyklou erozí. Je dobře viditelná z okružné modře značené turistické cesty z Hamru na Jezeře.

Široký kámen, autor: Jana Nastoupilová

Široký kámen, autor: Zdeněk Nastoupil