Měsíční údolí - Drábovna

Měsíční údolí, autor: Milan Drahoňovský

Český ráj

Kozákov, 512 63

Měsíční údolí (Proskalí) je kaňon tvořený dvěma sbíhajícími se pískovcovými hranami na západním svahu Kozákova.

Na jeho severním okraji najdeme Babí a Kudrnáčovu pec, kde byly objeveny zbytky po opracování kamene pocházející už z období neolitu. Z východní strany se nad Měsíční údolí vypíná pískovcový hřeben Hrádek zakončený Drábovnou, uměle vylámanou světničkou ve skále, která ve středověku sloužila snad jako hláska.

Měsíční údolí, Drábovna, autor: Milan Drahoňovský

Měsíční údolí, Drábovna