Zámecký park Kopidlno

Kopidlno, 507 32

E-mail: info@zahradnicka-skola-kopidlno.cz
Web: www.zahradnicka-skola-kopidlno.cz

Zámek v Kopidlně obklopuje anglický park o výměře necelých 8 ha. Park prošel v roce 2014 rozsáhlou revitalizací, kdy došlo k vykácení velkého množství vzrostlých stromů, které svými kořeny narušovaly statiku zámku.

Zámek v Kopidlně obklopuje anglický park o výměře necelých 8 ha. Původně převážnou část parku tvořila bažantnice, ale koncem 19. stol. byla provedena jeho rekonstrukce podle plánů Františka Thomayera. V parku stávala zimní zahrada, fíkovna a oranžérie, skleníky - technická památka - jsou dosud v provozu. Zámecký rybník pamatuje ještě původní trojkřídlý renesanční zámek, byl založen již počátkem 2. poloviny 16. stol.

Majitel: Střední zahradnická škola Kopidlno

Každý druhý víkend v říjnu se zde koná akce s názvem KOPIDLENSKÝ KVÍTEK. Během této akce si mohou návštěvníci prohlédnout interiéry zámku, celý park i skleník, o nápaditou výzdobu se vždy starají studenti střední zahradnické školy.

-- zavřeno
Vstup možný pouze po předchozí domluvě se Zahradnickou školou

Arboretum Kopidlno

Palmový skleník, autor: Pavla Bičíková