Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

In-line trasa Turnov - Dolánky - Bartošova pec

In-line trasa Turnov - Bartošova pec, autor: Šárka Šolcová

Český ráj

Turnov, 511 01

Příjemná trasa pro inline brusle vedoucí Vazoveckým údolím.

Příjezd a parkování: Na trasu můžete nastoupit přímo v Turnově na parkovišti u autobusového nádraží v ulici Na Lukách. Další možností je zaparkovat v Dolánkách u Dlaskova statku.

Popis trasy: První část trasy vede po cyklostezce Greenway Jizera podél ramene Jizery zvaného Malá Jizera do Dolánek u Turnova. Je zde poměrně kvalitní asfalt bez výraznějších převýšení. V obci Dolánky musíte překonat prkenný most přes Jizeru. Můžete se zde také zastavit, občerstvit a pokud máte s sebou boty na přezutí, doporučujeme návštěvu Dlaskova statku (muzeum lidové architektury) nebo Domu přírody Českého ráje. V tom případě se kousek za mostem dáte doprava mezi domky.

Naše hlavní trasa ale pokračuje rovně, pod most, kudy se dostanete do Vazoveského údolí. Pojedete kolem tajemné studánky Bezednice až k Bartošově peci na konci údolí. Z jeskyně Bartošova pec vyvěrá mocný podzemní tok, z něhož se na povrchu stává již zmiňovaný Vazovecký potok. K přírodní památce patří i Ondříkovické propadání. V dřívější době zde stával mlýn a později brusírna skla, ze které je dnes rekreační zařízení.

Zde trasa pro in line bruslaře končí, protože dále už vede do poměrně prudkého kopce. Odtud se tedy vydejte zase zpět. Celá trasa tam i zpět měří 10 km (z Dolánek - 6 km)

Trasa není vhodná pro úplné in-line začátečníky, protože cestou je třeba překonat několik překážek (sjezd od ramene Jizery, most přes hlavní Jizeru, přejezd silnice a další. Pro ty, kteří už mají něco málo najeto, je to příjemná trasa vedoucí krásnou krajinou.


In-line trasa


Ubytování v okolí této trasy najdete zde

Příloha

Fotogalerie

In-line trasa Turnov - Bartošova pec, autor: Šárka Šolcová

In-line trasa Turnov - Bartošova pec

 
In-line trasa Turnov - Bartošova pec, autor: Šárka Šolcová

In-line trasa Turnov - Bartošova pec

 
In-line trasa Turnov - Bartošova pec, autor: Šárka Šolcová

In-line trasa Turnov - Bartošova pec

 
 
 
 

Město Hejnice

Nádražní 521
463 62 Hejnice

tel. +420 482 322 211
e-mail: info@mestohejnice.cz
Datová schránka ID: 6rsbedk
Bankovní účet: 19-0984938359/0800

Úřední hodiny

pondělí, středa
8.00 - 11.30 hod.
12.00 - 17.30 hod.

 
load