Příhrazské skály, autor: Milan Drahoňovský

Český ráj

Příhrazy
Příhrazy, 294 12

Rozsáhlá pískovcová skalní oblast východně od čedičového vrchu Mužský.

Přírodní rezervace s charakteristickým komplexem skalních měst leží na okraji pískovcové skalní plošiny Mužský. Dominantou skalního města je bizarní skalní útvar Kobylí hlava. Skalní město skrývá ve skalách vytesanou modlitebnu zvanou Hynšta, která v 17. století sloužila jako úkryt pronásledovaným Českým bratřím. Jsou zde i zbytky hradu ze 13. století.

Volně přístupné. Možnost objednání průvodce za 300 Kč / hod. Informace a rezervace na info@cesky-raj.info nebo na tel. 481 540 253.

Příhrazské skály, autor: Milan Drahoňovský

Příhrazské skály, autor: Luděk Antoš