Český ráj

Hrubá Skála, 511 01

Nejnavštěvovanější skalní vyhlídka Českého ráje.

Mariánská vyhlídka je jednou z nejproslulejších a nejnavštěvovanějších v Českém ráji. Nabízí známé pohlednicové panorama Hrubé Skály, Trosek a Kozákova. Mimo to je odtud nádherný výhled na skupinu skal Sahara, Dvanáct apoštolů, Větrník, Dračí věž a další skály. Leží ve výšce 360 m.n.m. na skalním bloku v oblasti Dračích skal, asi 1,5 km od zámku Hrubá Skála.

Pod Mariánskou vyhlídkou je symbolický hřbitůvek horolezců.

Poloha: Mariánská vyhlídka leží na skalním bloku v oblasti Dračích skal, zhruba 1,5 km od zámku Hrubá Skála.

Přístup: po žlutě značené turistické stezce od zámku Hrubá skála

Mariánská vyhlídka, autor: Ing. Pavla Bičíková

Výhled z Mariánské vyhlídky, autor: Ing. Pavla Bičíková