Lužické hory a Žitavské hory

Radvanec, 473 01

Havraní skály leží asi 1 km severně od obce Radvanec. Jsou tvořeny skupinou sedmi pískovcových skalních věží na pískovcovém hřbetu.

Některé skály jsou oblíbeným cílem horolezců, kteří je nazývají Rozeklaná, Potupená, Půlená, Panenská skála a Ropucha. Se svou výškou až 20 m vyčnívají nad okolní stromy a umožňují výhled do širokého okolí. Nejlepší rozhled je z nejvyšší skály, z jejíhož vrcholku můžeme vidět kopce v okolí Sloupu, dále kopce Vlhošť a Ronov, při pohledu na jih vyčnívá Špičák u České Lípy. Severozápadním směrem nelze přehlédnout výrazný kužel Klíče.

Přístup: Od roku 1829 je tato věž zpřístupněna schodištěm, které nechal vytesat hrabě Karel Kinský.