Frýdlantsko

Hejnice, 463 62

Frýdlantské cimbuří je nejvýraznějším skalním útvarem hřebene Poledních kamenů. Na vrcholu nalezneme typický jizerskohorský dřevěný kříž.

Frýdlanstké cimbuří je chráněné území rozkládající se jihovýchodním směrem od městečka Hejnice. Jedná se o rozeklané žulové skály, které se zvedají nad údolím Černého potoka. Cimbuří je složeno z řady žulových věží. Pěšina na vyhlídkovou skálu vede romantickým terénem a po kamenných lávkách.

Z Frýdlantakého cimbuří je velmi pěkný výhled na panorama Jizerských hor.

Přístup: K Frýdlanskému cimbuří vede zelená značená trasa jižním směrem z obce Hejnice. Cestou si můžeme udělat malou zacházku k průzračnému vodopádu na Černém potoce.

Z druhé strany vede k cimbuří z rekreační obce Josefův Důl. Odtud se vydáme severozápadním směrem po žluté trase kolem vodní nádrže Josefův Důl k rozcestí u osady Kristiánov a dále severním směrem až k rozcestí Na Žďárku a z tohoto rozcestí dále východním směrem a poté severně údolím Černého potoka.

Poloha: 1,5 km jihovýchodně od obce Bílý Potok.