Besedické skály

Český ráj

Besedice, 468 22

Skály ve kterých lze nalézt skalní bludiště Kalich a Chléviště, a které nabízejí několik atraktivních výhledů na celé maloskalské údolí.

Romantický labyrint pískovcových skal leží nad levým břehem Jizery poblíž obce Besedice v Českém ráji. Skalami vede okružní cesta, která nás seznámí s nejvýznamnějšími místy této oblasti. Hlavní skupinou skal je Chléviště se Slují exulanta Václava Sadovského ze Sloupna a nádhernými vyhlídkami.V seskupení skal U Kalicha uprostřed pěti skalních roklí se skrývá oltář s vytesaným kalichem a letopočtem 1634. Na stěnách je úryvek z Kšaftu J. A. Komenského, verše o Kralické bibli a verše františkánského mnicha J. Vitáska.

Přístup: z Malé Skály ostré stoupání kolem Suchých skal do Besedic, nebo ze silnice č. 282 od Železného Brodu k Rovensku po Troskami, v Koberovech odbočit vpravo

Volně přístupné. Možnost objednání průvodce za 300 Kč/hod. Informace a rezervace na info@cesky-raj.info nebo na tel. 481 540 253.

Besedické skály, autor: Hana Palečková

Besedické skály