Vesecký rybník – Teichmühle – Tajch

Jizerské hory

Chatařská
Liberec

Typ zařízení: rybník, jezero, přírodní koupaliště

Rybník Teichmühle se nachází na okraji Liberce ve čtvrti Vesec u zahrádkářské kolonie.

Příjemná lokalita ke koupání i k výletům a procházkám. Přestože se rybník nachází ve stotisícovém městě, v jeho okolí žije spousta druhů živočichů a roste značné množství rostlin. Projít se můžete po Naučné stezce Vesecké údolí, která vede kolem rybníka.

Přístup:
Pěšky se k rybníku dostanete z Vesce z autobusové zastávky Vesec-Jeřmanická, odkud začíná Naučná stezka (1,4 km k rybníku) nebo z Vratislavic z tramvajové zastávky Kyselka přes Naučnou stezku Mojžíšův pramen (3,5 km k rybníku). Pokud pojedete autem, parkování je možné u Sportovního areálu Vesec (cca 600 m).