Novozámecký rybník

Novozámecký rybník, autor: Milan Drahoňovský

Máchův kraj

Sosnová, 470 01

Novozámecký rybník je jednou z našich nejvýznamnějších národních přírodních rezervací. Nachází se 2,5 km jižně od Sosnové.

Protože nabízí vhodné podmínky pro hnízdění ptactva, byl v roce 1933 vyhlášen státní přírodní rezervací a od roku 1956 je zapsán i v mezinárodním atlasu rezervací. Vyskytuje se zde přes 190 druhů vodního ptactva, žije zde jedna z největších kolonií racka chechtavého.

V blízkosti rybníku se nachází i muzejní expozice o Novozámeckém rybníku.

Novozámecký rybník, autor: Milan Drahoňovský

Novozámecký rybník